Zobacz co u nas rośnie

Jeżówki

Jeżówki to wytrzymałe byliny których kwiaty licznie wabią pszczoły oraz motyle. Wprowadzą do Twojego ogrodu piękny wzniesiony pokrój, duże kwiaty oraz zapach! Wieloletnie byliny ogrodowe które zaliczane są do roślin długo kwitnących. Podbiły serca ogrodników dzięki swojej różnorodności ponieważ w tej grupie roślin możemy spotkać kwiaty niemalże każdego koloru. Białe, żółte, czerwone, różowe, fioletowe a nawet zielone – odmiana Green Jewel. Dostępne w wielu odcieniach jeżówki różnią się także wielkością oraz kształtem kwiatów. Kwiaty o pojedynczych płatkach które liczniej wabią owady oraz duże pełne kwiaty które zapewniają wspaniały efekt wizualny.

  

Stanowisko

Uprawa jeżówek – Łatwe w uprawie byliny które najlepiej kwitną w pełnym słońcu chociaż tolerują lekki cień. Gdy się ukorzenią są odporne na suszę. Preferują przepuszczalną glebę. Jeżówki mają bardzo długi okres kwitnienia który przypada na początek lipca i trwać może aż do połowy września. Pamiętaj, że obcinanie przekwitających kwiatostanów pobudza rośliny do wytwarzania nowych kwiatów!

Jeżówki w ogrodzie – Jeżeli zastanawiasz się gdzie sadzić jeżówki to podpowiadamy iż te byliny mają szerokie zastosowanie. Pięknie wyglądają na rabatach z innymi kwitnącymi roślinami takimi jak dzielżany, rozchodniki, rudbekie. Odmiany o kompaktowym zwartym pokroju takie jak np Jeżówka Butterfly Kisses, Jeżówka Delicious Candy – to doskonałe byliny do donic – zapewniając ci kwiaty przez całe lato!

W naszym sklepie dostępnych jest wiele odmian tych wspaniałych roślin. Dzięki czemu wybierzesz rośliny które najbardziej wpisują się w Twój gust oraz dopasujesz je do swojego ogrodu.

Sadzonki jeżówek produkujemy w doniczkach 1L oraz 1,5L. Nasze sadzonki są duże a także dobrze ukorzenione co gwarantuje przyjęcie się roślin. Możesz je sadzić w ogrodzie od marca do późnej jesieni.