Zobacz co u nas rośnie

Rozchodniki

Rozchodniki to wieloletnie byliny które należą do wybitnie odpornych roślin. Uwielbiają rosnąć w pełnym słońcu oraz w ubogiej piaszczystej glebie.
Kolory liści mogą być klasycznie zielone jak u odmiany Herbstfreude a nawet fioletowe jak rozchodnik Purple Emperor. Duże kwiatostany w kolorze białym, różowym, czerwonym aż do purpurowego. Zakwitają zwykle w sierpniu, ale co najważniejsze rozchodniki to byliny które są dekoracyjne przez cały sezon. Gdyż  już w marcu budzą się po zimie. Kwiaty rozchodników nie tylko przyciągają ludzkie spojrzenie, ale również wabią owady zapylające, pszczoły oraz motyle.

  

Stanowisko

Uprawa Rozchodników – tak jak wyżej napisaliśmy są to niezwykle odporne rośliny a co za tym idzie nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki tym cechom są idealne dla początkujących ogrodników oraz dla osób które nie mają czasu na dbanie o ogród. Potrzebują suchej przepuszczalnej gleby oraz pełnego słońca. Rosną tam gdzie inne rośliny nie wytrzymują ciężkich warunków. Rozchodników nie należy nawozić gdyż może to spowodować pokładanie się roślin oraz brzydki pokrój. Dobrym miejscem do sadzenia rozchodników jest ogródek, w którym można odpocząć obserwując pszczoły i motyle żerujące na rozchodnikach

Rozchodniki w ogrodzie – zastanawiasz się gdzie można posadzić rozchodniki? Podpowiadamy, że są to byliny o szerokim zastosowaniu. Z pewnością doskonale będą wyglądać wśród zwiewnych traw ozdobnych. Zwłaszcza z odmianami które wytwarzają kłosy. Przede wszystkim warto posadzić je wśród innych kwitnących bylin. Ze względu na całkowitą mrozoodporność polecane są do sadzenia w pojemnikach.

Sadzonki rozchodników produkujemy w doniczkach 1L, nasze sadzonki są duże oraz dobrze ukorzenione. Sadzonki możesz sadzić od marca aż do końca października.