Zobacz co u nas rośnie

Wysokie trawy ozdobne

Wysokie trawy ozdobne wzbogacą każdy ogród, większość odmian w tej kategorii zachwyca okazałymi kłosami. Które obficie pojawiają się już od lata. Pokryte szronem wiechy wyglądają szczególnie efektownie po pierwszych mroźnych nocach! Trawy ozdobne będą niewątpliwą ozdobą również zimowego ogrodu. Wysokie trawy ozdobne to szczególna kategoria ponieważ trawy oprócz walorów dekoracyjnych mogą pełnić też funkcje żywopłotu. Dzięki takim trawom jak Miskant Gracillimus i Miskant Morning Light stworzysz w swoim ogrodzie naturalny i nowoczesny żywopłot. Wysokie trawy nad wyraz dobrze komponują się z hortensjami bukietowymi. 

  

Stanowisko

Zastosowanie wieloletnie gatunki wysokich traw ozdobnych idealnie nadają się do zakrycia ogrodzeń lub stworzenia zacisznego miejsca w ogrodzie. Wysoki Miskant chiński oraz Trawa pampasowa to rośliny które świetnie wyglądają posadzone pojedynczo więc sprawdzą się także w niewielkich ogrodach.

Uprawa traw ozdobnych – te rośliny cechują się łatwością w pielęgnacji oraz uprawie. Większość odmian po ukorzenieniu jest odporna na suszę. Zazwyczaj już po dwóch, trzech latach uzyskują pożądany efekt.

Sadzonki Traw ozdobnych w naszej szkółce roślin produkowane są w dużych doniczkach. Wysokie trawy ozdobne hodujemy w doniczkach 1L i 1,5L.