Zobacz co u nas rośnie

Średnie trawy ozdobne

Średnie trawy ozdobne są wszechstronnym dodatkiem do krajobrazu ogrodu. Oferując różnorodne kolory, kształty, tekstury, wysokości, aby nadać ogrodowi fenomenalny wygląd. Trawy używane tradycyjnie wzdłuż ścieżek i na granicach sprawiają, że przestrzeń zewnętrzna jest bardziej zachęcająca i atrakcyjna. W ostatnich latach stale zyskiwały na popularności, często występując w nowoczesnych projektach kształtowania krajobrazu i nasadzeniach, zarówno jako punkt centralny, jak i dla ulepszenia innych cech projektu lub nasadzeń. Trawy ozdobne doskonale radzą sobie z pięknymi roślinami kwitnącymi i takimi o strukturze jak żywopłot lub topiary. Tworzą ruch i łagodniejszą estetykę, aby zarówno uzupełniać, jak i kontrastować z innymi roślinami. W kategorii średnie trawy ozdobne dostępne są takie gatunki jak: rozplenica japońskia, trzcinnik, proso rózgowate, molinia.

  

Stanowisko

Zastosowanie Traw ozdobnych Ze względu na swój średni rozmiar i wdzięczny wygląd trawa ozdobna jest doskonałą rośliną rabatową. Trawy średnie mogą być również stosowane jako akcenty wśród bylin i krzewów zielnych oraz do wyznaczania obszarów przygranicznych. Doskonale również prezentują się posadzone w donicach.

Sadzonki traw ozdobnych w naszej szkółce roślin produkujemy  w odpowiednio dużych doniczkach. Dla uzyskania najwyżej jakości sadzonek. Większość roślin w tej kategorii to rośliny w doniczkach 1L.