Zobacz co u nas rośnie

Byliny

Byliny – wieloletnie rośliny ogrodowe które zimują w gruncie a także wyrastają ponownie każdego roku. Istnieją również gatunki które są zimozielone i nie tracą liści na zimę. Byliny zapewnią kolor, formę, często przepiękny zapach a co najważniejsze wabią owady zapylające takie jak pszczoły oraz motyle. Sadząc kwitnące rośliny nie tylko dbasz o aspekt wizualny swojego ogrodu, ale pomagasz również owadom. Naszym zdaniem byliny to grupa roślin która powinna znaleźć się w każdym ogrodzie, balkonie i tarasie!

  

Stanowisko

Uprawa bylin – Jest to grupa roślin o dosyć szybkim wzroście co sprawia, że na efekty nie trzeba długo czekać. Większość gatunków jest łatwa w pielęgnacji, ale zawsze zalecamy aby wcześniej zapoznać się z wymaganiami danej odmiany. Z pomocą przychodzą nasze rozbudowane opisy roślin, które przygotowujemy samodzielnie i oparte są na naszej wiedzy oraz doświadczeniu.

Kompozycje z bylinami – Byliny zielne oferują ogromną różnorodność pod względem koloru, formy, czasu kwitnienia, wielkości, tekstury, liści, wymagań światła i gleby oraz zapachu. Dlatego też z powodzeniem możemy je łączyć z wieloma gatunkami traw ozdobnych oraz iglakami. Doskonale wyglądają w jednorodnych nasadzeniach. Świetnie prezentują się w donicach na balkonach oraz tarasach.

Żurawki – Cieniolubna grupa roślin która dzięki swym barwnym kolorowym liściom rozświetli cieniste miejsca w ogrodzie. Łatwe w uprawie, charakteryzujące się szybkim wzrostem.

Jeżówki – Królowe letnich rabat, kwiaty wieloletnie, zdecydowanie najpiękniejsze kwitnące byliny. Które wabią nie tylko ludzi swoim pięknem ale również owady zapylające bowiem są to rośliny miododajne.

Rozchodniki – Zdecydowanie łatwe w uprawie, ale co najważniejsze są to rośliny dedykowane do suchych piaszczystych miejsc gdzie inne rośliny słabo rosną. Kolejną zaletą rozchodników jest fakt iż są to rośliny miododajne szczególnie uwielbiane przez pszczoły i motyle. Czytaj więcej