Zobacz co u nas rośnie

Żurawki

Żurawki i żuraweczki to urocze byliny które występują w wielu żywych kolorach. Większość odmian żurawek dedykowanych jest do cienia. Jednak niektóre odmiany jeśli dostarczymy im większe ilości wody, może być także uprawiana na bardziej słonecznych stanowiskach. Z pewnością dzięki swoim kolorowym liściom tchną życie w nawet najbardziej ponure i ciemne miejsca w ogrodzie. Kępy żurawek tworzą zwarte kopce liści, kwitną wiosną oraz wczesnym latem. Kwiaty wytwarzają nektar wabiąc rośliny zapylające. Ogólnie rzecz biorąc, ciemniejsze odmiany są odporne na słońce, podczas gdy jaśniejsze odmiany preferują cień

  

Stanowisko

Uprawa żurawek – są to zdecydowanie rośliny które wymagają niewiele uwagi i jeśli się ukorzenią nie musisz ich podlewać. Wyjątkiem są żurawki rosnące w donicach które musisz regularnie zasilać wodą. Pamiętaj o wczesnym wiosennym oczyszczeniu karpy z zaschniętych liści. W naszym klimacie żurawki są całkowicie mrozoodporne.

Żurawki w ogrodzie – z pewnością mają szerokie zastosowanie. Są to wspaniałe rośliny okrywowe które zrobią wrażenie jeśli posadzisz je w jednorodnej grupie. Przepięknie komponują się przed hortensjami bukietowymi. Jeśli chcesz ożywić swój cienisty balkon bądź taras koniecznie posadź te kolorowe radosne byliny. W nowoczesnych ogrodach często spotkamy te piękne rośliny w połączeniu z trawami ozdobnymi.

W naszym sklepie oferujemy duże, dobrze ukorzenione sadzonki żurawek które możesz sadzić od marca do późnej jesieni.